Venezuela muhalefeti adayını seçti

Venezuela’da muhalefet partileri, 28 Temmuz’da düzenleneceği belirtilen devlet başkanlığı seçiminde Edmundo Gonzalez’i destekleyeceğini duyurdu. 

Başkent Karakas’ta açıklamada bulunan Demokratik Üniter Platformu (PUD), devlet başkanlığı seçiminde Nicolas Maduro’ya karşı Gonzalez’in adaylığını destekleyeceklerini bildirdi. 

Venezuela’nın eski Arjantin ve Cezayir Büyükelçisi 74 yaşındaki Gonzalez, sosyal medya hesabındaki paylaşımında, “Venezuela’yı kurtarmak ve mutlak olarak özgürlüğe yeniden geçiş için büyük bir zorlukla karşı karşıyayız. Değişim isteyen milyonlarca vatandaşın ortak beklentisi, bizim bu seçimlerden başarıyla çıkmamızdır” ifadesini kullandı. 

Gonzalez’in adaylığının resmiyet kazanmasının ardından muhalefet partilerinin seçim kampanyasına ağırlık vereceği bilgisi paylaşıldı. 

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, 28 Temmuz’da yapılacak devlet başkanı seçimi için partisi tarafından üçüncü kez resmen aday gösterilmişti. 

PUD, 27 Mart’ta yapılan açıklamada, Venezuela’nın eski Arjantin ve Cezayir Büyükelçisi Gonzalez’in devlet başkanı seçimi için kaydının yaptırıldığı bildirilmişti.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir